Zil Çalınca - 3 Şubat 2013 - Tek Parça - 480p - HQ

48 Views
Published
Zil Çalınca - 3 Şubat 2013 - Tek Parça

Metehan (Turhan Cihan Şimşek) - Okulun en asi öğrencisi. Uzun boylu, esmer, yakışıklı bir delikanlı. Kızlar ise etrafında pervane oluyor. Ama o hiçbiriyle çıkmayıp, sadece flört ediyor. Kız kardeşi Merve ise olmadık zamanlarda çıkageliyor. Bütün zamanını gitar çalmakla geçirdiğinden notları pek parlak değil. Rock müziğine bayılıyor.
Merve (Elif Ceren Balıkçı) - Metehan'ın kız kardeşi. Acar'la sınıf arkadaşı. Metehan'ın aksine çok konuşkan ve enerjik bir kız. Ne zaman nerede hiç bilinmiyor. Sürekli Metehan ve arkadaşlarıyla takılmak istediğinden ona "yapışkan kardeş" deniliyor. Bu nedenle Acar'la vakit geçirmek zorunda kalıyor.
Ada (Merve Hazer): - Sınıftaki en iyi öğrencilerden biri ve sınıf başkanı. Dersi düzgün dinleyen ve evde çalışılacak bir şey bırakmayan türde bir öğrenci. Aslında gözlüğü ve dişlerindeki teller olmasa çekici olabilirdi. Kimseyi terslememeye çalışıyor, ancak gerektiğinde kendisini savunmasını da biliyor.
Duygu (Miray Daner) : Okulun en güzel kızı. Varlıklı bir aileden geliyor. Ailesi Duygu'nun doktor olmasını istesede o oyuncu olmak istiyor. Sahnelenen bütün oyunları biliyor. Oyunculuk dersleri alıyor ve okulda Tiyatro kulübünün üyesi. Zayıf notlarınında buna bağlı olduğunu iddia ediyor. Zaten oyuncu olacak, Fizik ve Matematik'te neden iyi not alsın ki?
Korcan (Emir Çalıkkocaoğlu) : Korcan'ın annesi ve babası üniversite öğretmenleri. Bu onu çok sevindiriyor tabi ki. Onları örnek alıp, derslerinde hep başarılı oluyor. Bazı arkadaşlarının derslerine yardımcı olup, Sarp'ı doğru yolda tutmaya çalışıyor. Kimse bilmesede Duygu'dan hoşlanıyor. Duygu'nun kendisine ilgi göstermeyeceğini düşündüğünden ona açılmıyor.
Aslı (Aylin Üskaya) - Uzun boylu, kısa saçlı, atletik yapılı, mutlu yaradılışlı bir kız. Futbol oynamayı çok seviyor ve hemen hemen tüm sporlarda başarılı. Okul takımının antrenmanlarına izin vermeselerde asla vazgeçmiyor.
Acar (Lorin Merhart) - O bir dahi. İlkokula 3. sınıftan başlamış. Sistem izin verse şimdilerde üniversiteyi bitirip master yapıyor olurmuş. Mezun olduktan sonra eğitimine ABD'de devam etmek istiyor. Gözlüksüz pek bir şey göremediğinden herkes ona "gözlük" diyor.
Tanıl (Berkay Mercan) - Okulun bilimadamı. Yüz üstünden 90 alsa bütün gün kara kara nerde yanlış yaptım diye düşünüyor. Konuşurken kimsenin anlamadığı sözcükler kullanıyor. Sonrasında sözcüğün ne demek olduğunu açıklamaya çalışırken herkesin uzaklaştığını farkediyor. Fizik ile kimyayı seviyor ve internetten 1 dakika bile uzak kalamıyor.
Nisan (Yağmur Yılmaz) - Buzulların erimesi, hayvanların soyunun tükenmesi, organik gıda, vejetaryenlar ve veganlar arasındaki fark, doymuş ve doymamış yağlar, tüm bunlar onun ilgilendiği konular. Babası aşırı stresli yaşam tarzına son verip bankacılığı bıraktı ve eşini, kızını, köpeğini de alıp şehir merkezinden uzağa banliyöye taşındı.
Sarp (Fırat Can Aydın) - Komik şapkalar, renkli atkılar ve garip görünüşlü spor ayakkabılar giyiyor. Kendi tarzını beğensede, herkes onun kötü giyindiğini düşünüyor. Kuzeni ünlü bir komedyen, bu nedenle hep ondan bahsediyor ve insanların kuzeninin şakalarını kendinin bulduğunu sanmasından çok hoşlanıyor.
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment