Yunanistan'da son dakika: Türkiye pimi çekti!

91 Views
Published
İdlib'de 33 askerimizin şehit olmasının ardından Türkiye, AB'ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldı. Bu gelişmelerin ardından Edirne'den göçmenler Yunanistan'a gitmek için sınıra doğru yürüdü. Yorgo Kırbaki ise haberin ardından Yunanistan'ın nabzını yokladı ve haberin Yunanistan'da nasıl yankıladığını CNN TÜRK'e canlı yayında açıkladı.

Yorgo Kırbaki Yunanistan'ın haberlerin ardından endişelerinin arttığını belirtti ve son durumu şöyle aktardı:

"Yunanistan'da bir yandan koronavirüs şoku sürüyor. Diğer yandan Yunan polisi ile kapalı göçmen kamplarının inşasını istemeyen Midilli ve Sakız Adaları sakinleri arasında günlerdir sokak çatışmaları yaşanıyor. Böyle bir ortamda Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne gitmek isteyen mültecileri durdurmayacağı haberleri Atina'da büyük endişe kaynağı oldu. Meriç ve adalara yeni göç dalgası gelmesi halinde ne yapılabilir başlığı Yunan basının bir numaralı gündem maddesi. Öte yandan yaşananlarla ilgili henüz bir resmi açıklama yok. Türkiye tarafından mültecilerin Yunanistan sınırına doğru yürüyüşe geçtiği görüntüler ülkede endişeleri daha da arttırdı. Yunan haber siteleri "Türkiye yeni bir göç dalgasının pimini mi çekiyor?" başlığıyla haberler veriyor. Şu anda Yunanistan'da endişe var, diğer yandan önümüzdeki günlerde ne olacağına dair de endişeli bekleyiş var.

2015 yılındaki büyük göçte Yunanistan'a yaklaşık 1 milyon göçmen gelmişti. Yunanistan'da 130 bin civarında göçmen bulunuyor. Atina'da verilen son haberlere göre Meriç sınırında güvenlik tedbirleri arttırılmış durumda."

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.facebook.com/cnnturk
➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr...
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#Haber
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment