Vikings dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2013)

IMBD Puanı: 8.6
Devam Ediyor Mu: Evet.
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 6

İlk Sezon Tarihi: 2013
Oyuncular: Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok) / Katheryn Winnick (Lagertha) / Alexander Ludwig (Bjon Lothbrok) / Gustaf Skarsgård (Floki) / Clive Standen (Rollo) / Alex Høgh Andersen (Ivar) / Jordan Patrick Smith (Ubbe) / ( Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz )

Vikings, History Channel’da yayımlanan, Kanada-İrlanda ortak yapımı, Michael Hirst tarafından hem yazılmış hem de yapımcılığı üstlenilmiş olağanüstü bir dizi.

Başlangıçta sadece mini dizi projesi olarak çekilmiş ancak eleştirmenlerden ve izleyicilerden gelen güçlü desteğin ardından zamanla devasa bir projeye dönüşmüş ve şu an ki konumu ile de dünyanın en iyi dizileri arasına ismini altın harflerle yazdırmış bir yapım.

Vikings gerçekten izlenmesi gereken yabancı diziler arasında mı diye soruyorsanız, cevabım kesinlikle evet. En iyi yabancı diziler sıralaması diğer dizilere göre düşük olsa da (IMBD puanı açısından) Bu sizi aldatmasın. Bu puanın düşük olma sebebinin ise ilk sezondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Zaten yukarıda da söylediğim gibi başlangıçta mini bir dizi olarak viking tarihini görselleştirmek amaçlı History Channel tarafından çekilerek yola çıkan dizi hali ile ilk sezonda olağanüstü efektler barındırmıyor.  Dolayısı ile de bir çok insan bu diziye başladığında ikinci sezona geçmeden diziyi izlemeyi bırakıyor.  Bunun da IMDB puanına olumsuz yansıyan en büyük etmen olduğunu düşünüyorum.

Ancak siz siz olun, ikinci sezona geçmeden kesinlikle diziyi izlemekten vazgeçmeyin derin. Keza o kadar gerçekçi bir dizi ki, kurgusu, oyunculukları ve çekimleri ile izleyinine büyük hazlar veriyor.

Genel olarak, savaş dizileri tavsiyesi, en iyi yabancı tarihi diziler ya da inançlar ile ilgili bir dizi arıyorsanız, o zaman mutlaka izleyin.

Hatta ben vikings’in got’dan daha iyi olduğunu bile düşünüyorum. Eğer izlemediyseniz, sizin yerinizde olmayı çok isterdim çünkü çok zevkli geçireceğiniz uzun saatleriniz var.

Seasons 0 / 6
Episodes 0 / 90