The Sopranos dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (1999)

IMBD Puanı: 9.2
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 6
Yayın Tarihi: 1999 – 2007 

Oyuncular: James Gandolfini (Tony Soprano) / Lorraine Bracco (Dr. Jennifer Melfi) / Edie Falco(Carmela Soprano) / Michael Imperioli (Christopher Molisanti) / Dominic Chianese (Junior Soprano) / Steven Van Zandt (Silvio Dante) / Tony Sirico (Paulie Walnuts Gualtieri)

Gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi içerisinde yer alan bir diğer dizi The Sopranos. The Sopranos’un yayın tarihi biraz daha geriye 1999’a dayansa da, dizi hala kalitesini ve popülerliğini korumayı başarıyor.

Bir komedi dizisi olan bu dizi, Mafya babası Capo Tony Soprano’nun hayatını imgesel bir formatta anlatıyor. Dizide genel itibariyle doğal, samimi ve gerçekçi bir dil kullanılıyor.

Tony ile onun psikoterapisti olan Dr. Jennifer Melfi arasındaki diyalog dizinin kurgusunda önemli bir yere sahip. Yüksek derecede şiddet unsuru da içeren bu dizi, IMDB’nin en yüksek puanlı diziler listesinde de başlarda yer alıyor.

Guardian’da yazan Mark Lawson gibi eleştirmenlerce “tüm zamanların en iyi draması” olarak da gösterilen bu diziyi keyifle izleyeceğinizi düşünüyorum. En ufak tereddüt yaşamadan bu diziyi izlenmesi gereken diziler listenize katabilirsiniz.

Genre
Seasons 0 / 6
Episodes 0 / 86