Taboo dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2017)

IMBD Puanı: 8.6 
Devam Ediyor Mu: Evet.
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2

İlk Sezon Tarihi: 2017
Oyuncular: Tom Hardy (James Keziah Delaney) / Oona Chaplin (Zilpha Geary) / Leo Bill (Benjamin Wilton) / David Hayman (Brace) / Jonathan Pryce (Sir Stuart Strange) / Edward Hogg (Godfrey) / ( Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz )

En iyi yabancı diziler sıralamasında yer vermek istediğim ve benim de bayılarak izlediğim ve izlenmesi gereken en iyi yabancı diziler arasında yer aldığına inandığım bir diğer  yapım ise, Taboo.

James Keziah Delaney’nin (Tom Hardy) sevdikleri tarafından Afrika’da kaybolduğu ya da öldüğü tahmin edilen 12 yıl geçiyor. 12 yıl sonra 1814’de Londra’ya dönen Delaney, babasının cenaze töreni için zamanında 14 çalınmış elmasla gizemli bir şekilde ortaya çıkıyor.

Savaşan Büyük Britanya ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından ihtilafa düşen Kuzey Amerika’nın batı sahillerinin küçük bir bölümünü devralan Delaney, bir gemi satın alıp mirasını geri almaya hazırlanıyor. Fakat doğu hindistan şirketi, ticari amaçları doğrultusunda bunu engellemeye çalışıyor. Aynı zamanda da kız kardeşi ile önceden kalma ve hala devam ettirmeye çalıştığı, olayların seyrini etkileyen bir ensest ilişki söz konusu.

Dizi konusu kabaca bundan ibaret gibi görünse de, ilginç olan doğaüstü bir alt çizgiye de sahip. 1814 yılının Londra’sında geçen dizi, yalnızca üç tonda: gri, çamurlu ve karanlık. Kostümler, afmosfer, oyunculuklar gerçek anlamda harika. Hardy’nin inanılmaz bir performansı sayesinde de dizi gerçekten sizi ekrana kilitleyebiliyor. Özelikle Tom Hardy hayranıysanız,  son yılların en iyi yabancı dizileri arasında yer alan bu dizi kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan.

Seasons 0 / 2
Episodes 0 / 9