Silicon Valley dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2014)

IMBD Puanı: 8.6 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 6

Yayın Tarihi: 2014
Oyuncular: Thomas Middleditch (Richard Hendricks) / T.J. Miller (Erlich Bachman) / Josh Brener (Nelson ‘Big Head’ Bighetti) / Martin Starr ( Bertram Gilfoyle) / Kumail Nanjiani ( Dinesh Chugtai) / Amanda Crew (Monica Hall) … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz )

Özellikle çağımızın mesleği girişimciler için izlenmesi gereken diziler kategorisinde yer alan Silicon Valley, en iyi yabancı diziler listemizdeki bir diğer komedi yapımı.

Komedi dalında yabancı dizi önerileri dendiğinde önerilen çoğu dizinin aslında komik olmadığını görürüz. Bunun nedeni de yabamcı dizilerin kültürümüz dışında komedi yapması. Bu yönleriyle evrensel olarak başarısız kalabiliyorlar. Fakat Silicon Valley dizisinin sahip olduğu komedi unsurları tamamen global kitleyi kesinlikle yakalıyor.

Genel olarak genç kitleye hitap etse de, girişimcilik ve yazılım teknolojileri ile ilgilenen veya ilgilenmeyen her insanı kendine bağlayan bir havası olduğunu söyleyebilirim.

Silicon Valley’de aynı evi paylaşan dört yazılım uzmanı ve bir girişimcinin, buldukları etkili bir yazılım ile nasıl Facebook, Google gibi bir dev olacakken başarılı bir şekilde olamadıklarını izliyoruz.

Komedi unsurunun merkezinde dönen dizi çok iyi kurgulanmış ve ters köşeler çok iyi adapte edilmiş. Günümüz teknoloji dünyasının iki yüzlülüğünü, girişimcilerin karşılarına çıkan engelleri komediyle harmanlayan dizi, günümüz teknoloji devlerine yaptığı göndermelerle de izleyicinin gönlünü kazanıyor.

Normal sürede ne zaman başlayıp bittiğini anlayamadığımız bölümleri ve uzun süreli sezon aralarıyla izleyenlerin canını sıksa da, aynı Game of Thrones ve Sherlock yapımları gibi en popüler yabancı diziler kategorisinde yeni sezonları en çok beklenen diziler arasında izlemenizi mutlaka tavsiye ettiğim diziler arasındaki yerini alıyor.

Genre
Seasons 0 / 6
Episodes 0 / 53