Sherlock dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2010)

IMBD Puanı: 9.1
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 4

İlk Sezon Tarihi: 2010
Oyuncular: Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) / Martin Freeman (Dr John Watson) / Una Stubbs (Mrs. Hudson) / Rupert Graves (DI Lestrade) / Louise Brealey (Moly Hooper) / Mark Gatiss (Mycroft Holmes) / Andrew Scott (Jim Moriarty) / Amanda Abbington (Mary Watson) … (Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz )

İzlenmesi gereken yabancı diziler listesindeki bir diğer yapım, uzun sezon aralarıyla izleyicilerin canını sıkmasına rağmen, uzaktaki bir sevgiliyi bekler gibi beklediği, Sir Arthur Conan Doyle’un kitap serisi Sherlock Holmes’in modern versiyonu olarak izleyiciyle buluşan Sherlock.

En popüler yabancı diziler kategorisinde zirveyi oynayan Sherlock, diğer dizilerden farklı olarak iki senede bir, 3’er bölümlük film tadında hikayelerden oluşuyor. Dizinin bölümleri ortalama 1 saat 20 dakika sürüyor.

Sherlock dizinin bir başka özelliği de, sosyal medyada en çok kritiği yapılan, üzerindeki teorilerin en çok tartışıldığı, geniş fan topluluklarına sahip bir dizi olması. Bu diziyi bu kadar önemli yapan, Mark Gatis’in Sherlock karakterini ve etrafında dönen olayları, günümüze çok iyi bir şekilde uyarlaması, kitaplardaki maceraları büyük bir ustalıkla harmanlayabilmesidir.

Mutlaka izlenmesi gereken diziler olarak tavsiye ettiğimiz Sherlock’un konusu ise şöyle; Yüksek bir zeka seviyesine sahip, yüksek işlevli bir sosyopat olan Sherlock, İngiltere’de işlenen gizemli suçları çözerek, kendince zihnini rahatlatma peşindedir. Bunu da polise yardımcı olarak danışman dedektiflik kisvesi altında yürütür.

Bir şekilde, daha önce Afganistan’da doktor ve asker olarak görev alan Dr. John Watson ile ev arkadaşı olurlar. Tam bir kaos tutkunu olan Watson ile birlikte, kimsenin aklının almadığı olayları çözmek için meaceradan maceraya atılırlar.

Sherlock’un maceralar esnasında yaptığı çıkarımlar ile beyninizin sınırlarını zorlayabileceğiniz, zaman zaman gerilip, zaman zaman kahkahalara boğulacağınız Sherlock dizisini, izlenmesi gereken dizilerden biri olarak izlemenizi şiddetle öneririrm.

Seasons 4 / 4
Episodes 13 / 15