Rome dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2005)

IMBD Puanı: 8.8 
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayın Tarihi: 2005 – 2007

Oyuncular: Kevin McKidd (Lucius Vorenus) / Ray Stevenson (Titus Pullo) / Polly Walker (Atia of the Julii) / Kerry Condon (Octavia of the Julii) / James Purefoy (Mark Antony) / Ian McNeice (Newsreader) / Coral Amiga (Vorena the Elder) / Lindsay Duncan (Servilia of the Junii)

En iyi diziler arasında gösterilebilecek ve bu anlamda mutlaka izlemenizi tavsiye edebileceğim bir diğer dizi de Rome. 2000’li yılların en popüler dizileri arasında da yer alan bu dizi İngiliz, Amerikan ve İtalyan ortak yapımı tarihi bir dönem draması.  Dizinin temel edindiği dönem Roma Cumhuriyetinden Roma İmparatorluğuna geçiş süreci olan M.Ö. 1. yüzyıl.

Rome dizisi, iç savaş, isyan ve fetihlerin yoğun bir şekilde yer aldığı bu çalkantılı dönemi ve bu dönemin en bilinen şahsiyetleri olan Sezar, Mark Antony, Kleopatra ve Cicero figürlerini, iki sıradan Roma askeri üzerinden etkileyici bir dille anlatıyor.

Eğer dönem dizilerini seviyorsanız veya farklılık arayışındaysanız, en popüler tarih dizilerinden biri olan bu diziyi tereddüt göstermeden izlemenizi öneririm. Bunu yapmaktan en ufak bir pişmanlık duymayacağınıza eminim.

Seasons 0 / 2
Episodes 0 / 22