Person of Interest dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2011)

IMBD Puanı: 8.4 
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayın Tarihi: 2011 – 2016 

Oyuncular: Jim Caviezel (John Reese) / Kevin Chapman (Lionel Fusco)/ Michael Emerson (Harold Finch) / Amy Acker (Root) / Taraji P. Henson (Joss Carter) / Sarah Shahi (Sameen Shaw) / John Nolan (John Greer)

Benim de izlemekten zevk aldığım ve en iyi yabancı diziler arasına girebilen bir diğer dizi de Person of Interest. Konusu itibariyle çok orijinal bir hikaye ile karşımıza çıkan bu dizi 2011-2016 yılları arasında 5 sezon olarak yayınlandı ve dünyada en çok izlenen yabancı dizilerden biri olmayı başardı.

Değindiğim gibi, Person of Interest dizisi oldukça özgün bir konuya sahip. Dizinin konusu şöyle; yazılım dâhisi ve milyarder Harold Finch, devlet için bir makine geliştirir. Bu makine, terör olaylarını gerçekleşmeden önce tespit ederek, engellenmesini sağlıyordur. Makine bunları yaparken akıllı telefonlar, mobese kameraları ve bilgisayar benzeri cihazlardan yararlanıyordur.

Makine ayrıca sıradan suçları da keşfetme özelliğine sahiptir. Finch, sonradan icat ettiği makinanın sıradan suçlar ile büyük ölçekli suçları ayırt etmesi için bir sistem kurar ve eski CIA ajanı Reese ile birlikte potansiyel suç olaylarını olmadan önce durdurmaya çalışır.

Person of Interest dizisini seveceğinizi düşünüyorum. Elimizde akıllı telefon gibi cihazların ne amaçla kullanılabileceğine dair de fikir veren bu dizi, bahsettiğim hikayesi ve oyunculuk performansları ile en iyi yabancı dizilerden biri olmayı hak ediyor.

Seasons 0 / 5
Episodes 0 / 103