Peaky Blinders dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2013)

IMBD Puanı: 8.8
Devam Ediyor Mu: Evet 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayın Tarihi: 2013 –

Oyuncular: Cillian Murphy (Thomas Shelby) / Paul Anderson (Arthur Shelby) / Helen McCrory (Aunt Polly)) / Sophie Rundle (Ada Shelby) / Ned Dennehy (Charlie Strong) / Joe Cole (John Shelby) / Ian Peck (Curly) / Finn Cole (Michael Gray)

İzlenmesi gereken en iyi yabancı diziler arasında dikkat çeken bir diğer popüler dizi de Peaky Blinders. Bir dönem dizisi olan ve 1920’li yılların İngiltere’sinde suç dünyasını başarılı bir şekilde yansıtan  bu kült dizinin odağında “Shelby suç ailesi”  bulunuyor.

Dizide, Shelby mafyasının liderliğini üstlenmiş olan Thommas Shelby, Arthur Shelby, Polly Gray ve John Shelby gibi karakterlerden oluşan ekibinin Belfast şehrini suçtan arındırmak için gönderilen Chester Campbell’in sıkı takibi altında olduğunu fark ediyor.   Dizinin seyri de dedektif Chester Campbell ile Shelby mafyası arasındaki bu mücadeleye dayanıyor.

Peaky Blinders’ın görüntü kalitesi ve oyunculuk performansı oldukça iyi. Bölüm süreleri de oldukça makul olan bu diziyi sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Birinci Dünya Savaşı sonrasındaki dönemi ve bu sıralarda gerek Londra’da, gerekse İngiltere’nin diğer şehirlerindeki genel durumu çok iyi tasvir eden bu dizinin ne yazık ki ülkemizde hak ettiği değeri gerçek manada elde edemediğini düşünüyorum.

Genre
Seasons 0 / 5
Episodes 0 / 30