Mad Men dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2007)

IMBD Puanı: 8.6
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 7
Yayın Tarihi: 2007 – 2015

Oyuncular: Jon Hamm (Don Draper) / Elisabeth Moss (Peggy Olson) / Vincent Kartheiser (Pete Campbell) / January Jones (Betty Francis) / Christina Hendricks (Joan Harris) / Aaron Staton (Kon Cosgrove) / Rich Sommer (Harry Crane) / John Slattery (Roger Sterling) / Kiernan Shipka (Sally Draper)

Diğer diziler kadar popüler olmasa da,  Mad Men yabancı diziler arasında izlenmesi gereken en iyi dizilerden biri olarak öne çıkıyor. Kendine has bir izleyici kitlesine sahip olan bu dizi 1960’larda geçen bir hikayeye dayanıyor. 1960’lı yıllarda New York’un baş ettiği ırkçılık, alkol ve sigara bağımlılığı gibi sorunları da yoğun bir şekilde işleyen bu dizi temel olarak  Sterling Cooper adlı küçük bir reklam firmasında yaşanan olaylara yoğunlaşıyor.

Dizinin en can alıcı özelliği, anlattığı dönemin zalim, pörsümüş ve yozlaşmış dünyasını başarılı bir şekilde, romantizm olgusundan da sıyrılmadan anlatmasıdır.

Dizide, baş karakter olarak öne çıkan Don Draper’in, çocukluk dönemine ait problemli geçmişini saklama çabası ve aşk hayatı ele alınıyor.  Mad Men dizisini diğer birçok diziden ayıran şey de bu aslında. Diziyi izlerken  Draper’in zafiyetlerini gizlemek adına dış dünyaya karşı takındığı tavrı görmeniz mümkün. Drama dalında birçok kez ödül alan bu dizi insan psikolojisine de yolculuk yapmanızı ve insanın derin dünyasını farklı bir açıdan gözlemlemenizi sağlıyor.

Dönem dizilerini seven birisiyseniz, 1960’ların Amerika’sını oldukça başarılı bir şekilde anlatan bu diziyi de beğeneceğinizi düşünüyorum.

Genre
Seasons 0 / 7
Episodes 0 / 92