Luther dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2010)

IMBD Puanı: 8.5 
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayın Tarihi: 2010 – 2018 

Oyuncular: Idris Elba (DCI John Luther) / Dermot Crowley (DSU Martin Schenk)/ Michael Smiley (Benny Silver)/ Warren Brown (DSU Justin Ripley) / Ruth Wilson (Alice Morgan) / Paul McGann (Mark North)/ Nikki Amuka-Bird (Erin Gray)

En iyi yabancı diziler arasında öne çıkan bir diğer dizimiz de Luther dizisi. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan ve kısa bir zaman önce final yapan bu dizi de yine polisiye – dram türünde bir dizi. Aynı zamanda en iyi İngiliz dizilerinden biri olarak da dikkat çeken Luther dizisinin odak noktasında, kişisel problemleriyle de öne çıkan Dedektif John Luther var.

Dizi, John Luther’in psikopat bir katili yakalama çalışması ile başlıyor. Bu noktaya kadar tipik bir polisiye dizisi izlenimi veren Luther dizisi, John Luther’in kaderinin hiç beklemedik bir biçimde bu katille ortak bir noktada buluşmasıyla  özgün bir hale bürünüyor.

Diğer birçok polisiye dizide rastladığımız başına buyruk/ psikopat ve takıntılı  dedektif karakterine bu dizi de rastlıyoruz ve Dedektif Luther’in bu kişiliğini yansıttığı sahnelerle dizide fazlasıyla karşılaşıyoruz. Yine dizide işkence ve şiddet unsurlarını sıkça görüyoruz.

Idris Elba’nın oyunculuk performansı gayet gerçekçi ve Luther dizisini Amerikan polisiyelerinden ayıran birçok özellik de mevcut. Dizinin yayınlanan tüm sezonları daha az sayıda bölümden oluşuyor ve bölüm süreleri de oldukça makul. İyi bir grafik ve görüntü kalitesi de sunan bu diziyi izlenmesi gereken yabancı dizilerinize mutlaka eklemelisiniz.

Seasons 0 / 5
Episodes 0 / 21