Game Of Thrones dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2011)

IMBD Puanı: 9.4
Devam Ediyor Mu: Hayır
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 8

Sezon Tarihleri: 2011 - 2019
Oyuncular: Peter Dinklage (Tyrion Lannister) / Lena Headey (Cersei Lannister) / Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) / Kit Harington (Jon Snow) / Sophie Turner (Sansa Stark) / Maisie Williams (Arya Stark) / Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) / Iain Glen (Jorah Mormont) / ( Devamını, Full listeyi şuradan görebilirsiniz )

Geldik en iyi yabancı diziler IMDB sıralamsında 1. sırada yer alan ayrıca en çok izlenen yabancı diziler listesinde de ilk sırada yer alan Game of Thrones’a.

Aslında ölmeden önce mutlaka izlenemesi gereken yabancı diziler arasında Game of Thrones adına söylenecek çok fazla söz yok. Aldığı IMDB puanı ve popüleritesi zaten ne kadar iyi bir yapım olduğunu fazlası ile kanıtlıyor.

Herkes tarafından bu kadar övülen bir dizi gerçekten izlemeye değecek en iyi diziler arasında mı ?;

Dizinin senaryosu George R.R Martin tarafından yaratılan A Song of Ice and Fire’s World  kitabından uyarlama. ki bu kitap insanoğlunun yazmış olduğu en büyük hikayeden biridir. George R.R Martin tarafından yaratılan yepyeni bir dünya.

Hikayede o kadar çok olay örgüsü ve karakter var ki, her bir haneden veya karakterden başlı başlına bir dizi çıkar.  Ve hikayesi şu ana kadar izlediğiniz hiç bir filmle ya da dizi ile benzerlik göstermiyor.

Yüzüklerin Efendisi’ndeki hobbitlere benzer şekilde, Game of Thrones kahramları da daha az erkek, cüce, babasız çocuklardan oluşuyor. Bu da hikayeyi bazı prenslerden veya süper kahraman öykülerinden daha çekici hale getiriyor aslında.

Konusu ise çok geniş ancak ben 1 cümle ile özetlemeye çalıaşayım; Dokuz asil aile, Westeros’un efsanevi topraklarında kontrolü sağlamak için hem fiziksel hem de siyasi ve cinsel entrikalar içinde fantastik karakterlerin ve yaratıkların da bulunduğu savaşlar veriyor.

Eğer hala en iyi fantastik dizilerden biri olan Game of Thrones u izlmediyseniz sizin yerinizde olmayı, yani en baştan ilk defa izliyor olamayı çok isterdim. Çünkü size çok zevlki saatler geçirtecek bir yapım kendisi.

Seasons 0 / 8
Episodes 0 / 73