Downton Abbey dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2010)

IMBD Puanı: 8.7
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 6
Yayın Tarihi: 2010 – 2015

Oyuncular: Hugh Bonneville (Robert Crawley) /Laura Carmichael (Ladty Edith Crawley) / Jim Carter(Charles Carson) / Brendan Coyle ( John Bates) / Michelle Dockery( Lady Mary Crawley) / Joanne Froggatt (Anna Bates) / Robert James-Collier (Thomas Barrow) / Phyllis Logan  (Mrs. Hughes)

En iyi yabancı dizi önerilerimizden bir diğeri de, bir İngiliz yapımı olan Downtown Abbey. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan bu dizi gelmiş geçmiş en iyi İngiliz yapımlarından biri aynı zamanda.

Ülkemizde de hatırı sayılır bir izleyici topluluğuna sahip olan Downtown Abbey dizisinin ana odağında yegane amacı aile mirasını korumak isteyen ve Titanik gemisinin batmasıyla varislerini yitiren Lord Grantam Lord Robert Crawley var.

Bir İngiliz draması olan bu dönem dizisinin birinci sezonu 1912 yılında ünlü Titanik gemisinin batmasıyla başlıyor. Birinci Dünya Savaşı yıllarına değinen dizide 19. Yüzyıl İngiliz aristokrasisi ve bu dönemdeki toplumsal katmanlar arasındaki ilişkiler yumağı çok başarılı bir şekilde yansıtılıyor.

Emmy Ödülü ve Altın Küre ödülü de olan bu dizi aslında mini diziler kategorisinde. Eğer dönem dizilerini seviyorsanız ve bu kategorideki en iyi yabancı dizileri arıyorsanız, Downtown Abbey dizisini tereddüt etmeden izleme listenize dahil edebilirsiniz. Bu dizideki özgünlüğü hemen fark edeceğinizi ve severek izleyeceğiniz düşünüyorum.

Genre
Seasons 0 / 6
Episodes 0 / 52