Broadchurch dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2013)

IMBD Puanı: 8.4
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayın Tarihi: 2013 – 2017 

Oyuncular: David Tennant (Alec Hardy) / Olivia Colman (Ellie Miller)/ Jodie Whittaker (Beth Latimer) / Andrew Buchan (Mark Latimer) / Carolyn Pickles (Maggie Radcliffe) / Arthur Darvill (Rev. Paul Coates)/ Charlotte Beaumont (Chloe Latimer)

Son zamanlarda yayınlanan ve gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasına girmeyi başaran bir diğer dizi de BBC’nin America yayın ağında 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Broadchurch dizisi.

Ülkemizde de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan bu dizinin senaryosu Chris Chibnall’a ait. Dizi polisiye drama türünde en iyi dizilerden biri olarak da gösteriliyor.

Dizinin ilk sezonu, bir çocuğun ölümüne  ve bu ölümden sonra kasabada gerçekleşen olaylara odaklanıyor. Durağan bir kasaba olan Dorset’te 11 yaşında öldürülüyor ve birdenbire ülke gündemine oturan bu cinayeti araştırmak üzere Dedektive Alec Hardy ve Ellie Miller görevlendiriliyor. İlk sezon genel anlamda bu cinayetin araştırması ve olayın küçük kasaba üzerindeki etkilerini irdeliyor.

Dizinin ikinci ve üçüncü sezonları da dizinin sürükleyiciliğinden ve kalitesinden ödün vermeden farklı hikayelere yoğunlaşıyor. İkinci sezon, Sandbrook davasının yeniden açılmasına odaklanıyor. Davanın yeniden açılması ve mahkemeye taşınmasıyla yeni yeni sırlar açığa çıkıyor.

Broadchurch’ün üçüncü sezon ise arkadaşlarının verdiği partiye katıldıktan sonra tecavüze uğrayan bir kadının hikayesini işliyor. Dedektife Hardy ve Dedektif Miller, olayı araştırdıkça partiye katılan konukların birçoğunun sakladığı sırları olduğunu keşfediyor.

Seasons 0 / 3
Episodes 0 / 24