Boardwalk Empire dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2010)

IMBD Puanı: 8.6 
Devam Ediyor Mu: Hayır 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayın Tarihi: 2010 – 2014

Oyuncular: Steve Buscemi (Enoch “Nucky” Thompson) / Kelly Macdonald (Margaret Thompson) /Michael Shannon (Nelson Van Alden) / Shea Whigham (Elias Eli Thompson)/ Stephen Graham (Al Capone) / Vincent Piazza (Lucky Luciano) / Michael Kenneth Williams (Chalky White) / Paul Sparks ( Mickey Doyle) /  Gretchen Mol (Gillian Darmody)

Bir romandan uyarlanan ve son zamanların en çok izlenen yabancı dizileri arasına girmeyi başarabilen dizilerden biri de Boardwalk Empire. Bu dizi popüler bir roman olan “Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City adlı kitaptan uyarlanmış ve aynı ölçüde popüler olmayı başarmış.

Boardwalk Empire dizisinin hikayesi genel olarak, Nucky lakaplı Enoch Thompson’a odaklanıyor. Dizide, Federal Hükümet, 1920 ile 1930’larda Atlantic City şehrinin etkili figürlerinden olan bu karakterin yasadışı bağlantılarını ortaya çıkarmaya çalışıyor ancak Thompson’u alt etmek hiç de o kadar kolay olmuyor.

Dönemin yasadışı ve yozlaşmış ilişkiler yumağını başarılı bir şekilde yansıtan Boardwalk Empire, Breaking Bad veya the Sopranos gibi diziler kadar popüler olmasa da, son yılların en istisnai ve çok katmanlı dizisi olarak öne çıkıyor.

Dram ve polisiye türünde bir dönem dizisi arıyorsanız bu diziyi de izleme listenize ekleyin derim.

Seasons 0 / 5
Episodes 0 / 57