Arrested Development dizi izle Tüm Sezon Bölümler Full HD izle (2003)

IMBD Puanı: 8.8
Devam Ediyor Mu: Evet 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 5
Yayın Tarihi: 2003 –

Oyuncular: Jason Bateman (Michael Bluth / Portia de Rossi (Lindsay Bluth Fünke) /Will Arnett (Gob Bluth) / Michael Cera ( George Michael Bluth)/ Alia Shawkat (Maeby Fünke) / Tony Hale (Buster Bluth) / David Cross (Tobias Fünke) / Jeffrey Tambor (George Bluth Sr.)

En popüler yabancı diziler arasında komedi dalında önerebileceğimiz bir diğer dizi de Arrested Development. 2006 yılındaki aradan sonra 2013 yılında tekrar bir Netflix dizisi olarak yayınlanmaya başlayan  bu dizi, dört sezonluk bir yayın geçmişine sahip.

Arrested Development dizisinin odak noktasında Bluth ailesi var. Bir zamanlar Kaliforniya Orange Country şehrinde çok zengin bir emlak zengini olan bu aile, Bluth Şirketinin batmasıyla birdenbire beş parasız kalmıştır.  Üst ekonomik sınıfın bir üyesi olan ve bu olay ile adeta şoka uğrayan aile son kalan mülkleri olan eski bir eve taşınmış, ailenin reisi olan George Bluth hapse girmiş, geriye kalan aile bireyleri ise yeni hayatlarının getirdiği zorluklarla baş başa kalmıştır.

Genel olarak Bluth ailesinin bir arada kalma ve ayakta durma çabası etrafında seyreden dizi, sosyoekonomik şartları değişen ve finansal anlamda sınıf farklılığına maruz kalan insanların yaşadıklarını komik bir dille ve gayet başarılı bir şekilde işliyor.

Komedi dalındaki en popüler yapımlardan olan Arrested Development dizisi birçok Amerikan komedi dizisinde görebileceğiniz absürt öğeleri de içermekten geri kalmıyor.

Beşinci sezonu ile halihazırda yayında olan bu diziyi ihmal etmeyin derim.

Genre
Seasons 0 / 5
Episodes 0 / 84