Mucize Doktor İncelemesi - Starbucks Pipetiyle Doblo Kaputunda...

20 Views
Published
Mucize Doktor dizisi ile ilgili, daha önce sadece fragmandan yola çıkarak 1 kez konusundan, 1 kez de reytinglerinden kısa kısa bahsetmiştim. Ama bir inceleme videosu da gelsin isteği çok olunca, şu ciğer soğumadan bir video şart oldu. Hani şu Starbucks pipetiyle polis Doblo'su üzerinde açılan.

Ne demiştim bu dizi daha hiç yayınlanmadan önce, diğer dizilerden daha farklı ve en azından Otizm için farkındalık yaratması adına izlenmeli demiştim ki hala aynı fikirdeyim. Çünkü memleketçe bir şeyi daha bir diziden öğreniyoruz. Otizm ve savant sendromu nedir, onu öğreniyoruz, onlar da eğer destek ve yeterli eğitim görebilirlerse, bir çok şeyi başarabilirler onu öğreniyoruz en önemlisi.

Daha önceki videoyu ve diziyi seyretmeyenler için yine konuyu özet geçelim. Dizide savant sendromu olan ve bu nedenle de tıp konusunda çok üst düzey bir bilgiye sahip olan otizmli Ali Vefa'nın, bir hastanede asistan doktor olarak işe başlamasıyla gelişen olaylar konu alınıyor. Yani... Töre, ağa, mafya? Yok... erkeğin gölgesinde ezilmiş kadın? Yok.. Kadına çimdik de mi yok? Bunlar zaten bi doktor dizisinden beklenen şeyler değil, tabi ki yok.

Hastaların ve hasta yakınlarının hikayeleri de var, doktorların işinin ne kadar zor olduğunu gösteren hikayeler de, bir otizimlinin iç dünyasına yolculuk da.

Buraya kadar her şey çok güzel. Mucize Doktor'da İlk 2 bölüm, heh işte böyleeee derken... Welcome to Turkey...

Daha önce Mucize Doktor'dan bahsettiğim videoma da buradan ulaşabilirsiniz;

Mucize Doktor & Diğer Yeni Sezon Dizileri (2019-2020)
https://youtu.be/vXmAc6zIwSc

SORU CEVAP #3 Halka Dizisine Ne Oldu, Mucize Doktor Tuttu mu?
https://youtu.be/2emnQ9y7Qno

Kimse Bilmez Dizisi İnceleme - Böyle Soru Duymadınız
https://youtu.be/WuANbwykgRQ


Sosyal Medya Hesaplarım;

Twitter: https://goo.gl/oVnQ9J
Instagram: https://goo.gl/5DVH6h
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment