JOKER Film İncelemesi - En İyisi mi? (Sinirim Bozuldu)

59 Views
Published
Hiç bir Batman filmini izlemese bile herkesin bildiği Joker karakterinin nasıl Joker haline geldiğini yani, annesiyle yaşayan, tek hayali bir komedyen olmak olan ve psikolojik problemlerinden dolayı yardım alan Arthur Fleck karakterinin nasıl olup da suç makinesine dönüştüğünü izliyoruz bu filmde.

Filmdeki kötü olma hikayesi de genel anlamda süper kahraman filmlerindeki kötü olma hikayelerinden çok da farklı değil aslında. Ama bu klasik nedenin bu kadar iyi ve etkili işlenebileceği hiç aklıma gelmezdi.

Hani bazen ay sinirim bozuldu diyerek gülersiniz ya, filmi de filmden çıkanı da en iyi anlatan şey bu aslında. Jaqueen Phoenix abimiz, karakterin hastalığı nedeniyle her siniri bozulduğunda gülmesini ve bunu engellemeye çalışmasını o kadar iyi oynamış ki, bir süre sonra sizin de siniriniz bozuluyor.

İşte bu yüzdendir ki Akademi'nin de öyle uzun uzun düşünmeye ihtiyacı yok, en iyi erkek oyuncu, en iyi film, en iyi müzik, en iyi görüntü yönetmenliği için "the Oscar goes to Joker" diyin de, diğer aday adaylarını da heycanlandırmayın gereksiz yere. Ayrıca film bir Oscar almak için en büyük gereksinimlerinden birini de karşılıyo. Günümüzde değil, geçmişte geçiyor.

Joker kıyım yaptıkça Gotham halkının "bizim de canımız çekti" tadında gaza gelmesinin dışında pek bi sıkıntısı yok ve yapılan tüm olumlu eleştirileri hak ediyor bence.

Bilenler bilir, ben öyle "İnanılmazdı, tüylerim diken diken oldu" tadındaki film yorumlarını çok sevmem. Ama Joker'in müziklerle birlikte öyle okkalı bi ambiyansı var ki, bittikten sonra bile etkisi devam ediyor. Anca bir Recep İvedik 6 fragmanı eski kıvama getirir sizi o derece.


Belki şu videolar da dikkatinizi çekebilir;

Çok ACAYİP Bir Dizi: THE BOYS İnceleme
https://youtu.be/CU8YAXchdWc

La Casa de Papel 3. Sezon (Kısım) İncelemesi
https://youtu.be/rodvnGDV3Wo

Türk John Wick'i Buldum | John Wick 3 Parabellum İncelemesi
https://youtu.be/eVZ3Et8DTow


Sosyal Medya Hesaplarım;

Twitter: https://goo.gl/oVnQ9J
Instagram: https://goo.gl/5DVH6h
Category
İlginç Videolar
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment