Deniz Seki Altın Kelebek Ödül Sunumu - Yılın Şarkısı Heyecanı Yok - Gazapizm

26 Views
Published
Son dönemde özellikle de kadın sanatçılara/şarkıcılara /ünlülere fiziksel şiddetin yanı sıra yoğun bir psikolojik şiddet uygunlanmakta; yaptıkları, söyledikleri, giydikleri, kiloları, elbiseleri, hataları, geçmişleri vb. konularda inanılmaz ağır hakaretler ile yüklenilmekte ve zorbalığa maruz bırakılmaktadır.

Elinizde bağımlısı olduğunuz telefonlarınız ve kendi keline merhem olmakta aciz ahlak anlayışınız ile sadece eğlenmek adına insanların canını bu denli acıtacak, kıracak, üzecek eylemlerde bulunup, kişileri insanlıkta alçaltma/dışlama söylemlerine maruz bırakamazsınız. Ben küfrümü edeyim, dalgamı geçeyim de beğeni alayım nasıl olsa bana birşey olmaz vicdansızlığından vazgeçin. Beğenmediğiniz bir eyleme eleştiri getirecekseniz bu yapıcı olsun, yıkıcı/yok edici değil.

Belki de çocukluk çağlarında maruz kaldığınız akran zorbalığı, dışlanma, aşağılanma travması bugün sizlere bir kadına zorbalık yapabilme altyapısını hazırlamış,doğrudur. Ancak ne olursa olsun insanların hatalarını, yanlışlarını, sakarlıklarını, talihsizliklerini onları aşağılamak, dalga geçmek, küçümsemek, hor görmek için kullanmanız derin bir vicdansızlık ve acizlik belirtisi,lütfen farkına varın ve mücadele edin bu zayıf yönünüzle.

Sevgili @denizseki ve bütün kadınlardan, zorbalığa maruz bırakılan tüm insanlardan tek ricamız ise buna boyun eğmemeleri ve tolerans göstermemeleri✌️

Altın Kelebek ödül töreninde yılın şarkısı ödülünü Gazapizm "Hayatın Heyecanı Yok" şarkısı ile kazandı. Ödülü aşk şarkılarının kraliçesi denizSeki güzel bir jest ile takdim etti.
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment