Gelişen Salihli Gazetesi 24 yıldır yayın hayatına devam ediyor

Gelişen Salihli Gazetesi’nin bu kentin Son 24 yılına damgasını vuran bir oluşum olduğuna inanıyoruz. Dahası bu kentin tarihindeki en önemli kilometre taşlarından birisidir Gelişen Salihli Gazetesi. Dile kolay tam 24 yıldır kentin nabzını tutuyor tam 24 yıldır gündem belirliyor. Tam 24 yıldır bu gazete konuşuluyor, tartışılıyor. Gün geçmiyor ki bu gazete konuşulmasın. mahallelerde konuşuluyor, kahvelerde konuşuluyor, partilerde konuşuluyor, bürolarda konuşuluyor. Konuşan değil konuşulan gazete olduk.


24 yıl önce başladık yolculuğumuza 24 yıl kimilerine göre çok uzun kimilerine göre çok kısa bir zaman dilimi olabilir. Ben ne çabuk geçti koca 24 yıl diyoruz. Çünkü bu 24 yıl sessiz sakin geçen bir 24 yıl değil her günün mücadele ile her günü adeta savaşarak geçirilen bir 24 yıl oldu. Neler görmedik ki bu 24 yıl içinde kimlerle mücadele etmedik ki. Kendini dev aynasında gören siyasetçiler de gördük, parayla her şeyi yaptıracağını zanneden para babaları da gördük. Mafya ile de mücadele ettik. Devletin gücünü kullanan bürokratlarla da... Tabii ki siyasetçilerle de... Bir yandan onlarla mücadele ederken diğer yandan hep büyüdük hep büyüdük bugün Salihli'de basın denildiğinde akla gelen ilk isim Gelişen Salihli Gazetesi yada Salihli Gazetesi dir. Gelişen Salihli Gazetesi’nin olmadığı yerde Salihli basını eksiktir.
Dahası aradan geçen 24 yıl içinde kendi iş kolunda markalaşan isim olan adını duyuran tek kurumdur Gelişen Salihli Gazetesi. Son 24 yılda markalaşmış, Kızılay kiracısı değil kendi tesisleri olan adı gibi tam bir Medya olan başka bir kurum yoktur. İşte Gelişen Salihli Gazetesi böyle bir gazete...
Ama sadece bir gazete değil aynı zamanda bu kentte bir direnç noktası esir alınamayan boyun eğdirilemeyen tek kaledir. Bazen Muhalefet partileri görevini bile yapmak zorunda kalıyoruz bu görevi istemesek te halk ve vatandaş bize veriyor. Çünkü bazen yapacak başka kimse olmuyor.


Tabuları da yıktık geçen süre içerisinde. Gazeteci tanımında Salihli’de ezber bozduk. Hakkımızda onlarca davalar açıldı doğruları söyledik diye. Yazılmayanları yazdık. Konuşulmasından korkulan olayları kentin gündemine taşıdık. Tabii kolay olmadı. Bedel ödedik. Ödemeye hala devam ediyoruz. Öyle baskılar gördük ki... İnanın şaşarsınız maddi ve manevi bütün baskıları gördük. Hala da baskı görmeye devam ediyoruz. Ders vermek istiyorlar, koca koca adamlar ekmeğimizle oynuyorlar. Susturmak ve boyun eğdirmek istiyorlar. Bunu başarırlarsa istedikleri gibi at oynatacaklar bu kentte... Allah’a çok şükür bu tiplerin bütün planlarını bozduk bugüne kadar bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz. Çünkü Gelişen Salihli Gazetesi her gün daha da fazla büyüyor daha da fazla güçleniyor. Kendi ayakları üzerinde duran gazetecilikten başka işi olmayan bu gazete Salihli'in en güçlü gazetesi ve Web sitesi olarak en güçlü internet sitesidir. Bu kentin her anlamda kaderini değiştiren gazetedir Gelişen Salihli Gazetesi... Aradan geçen 24 yıl içinde bize destek olan bize güvenen tüm okurlarımıza teşekkür ediyor, selam ve saygılarımızı sunuyoruz. “Bizi izlemeye devam edin”... Manisa / Salihli Gelişen Salihli Gazetesi

 

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Son Makaleler

Popüler