Apple Watch SE, Yeni iPad Air, 8. Nesil iPad, Apple Watch Series 6 tanıtıldı - (Apple Lansmanı)

3 Views
Published
#Apple #Watch #iPad ShiftDelete.net olarak en yeni teknolojileri sizlerin karşısına çıkartmaya devam ediyoruz. 15 Eylül 2020 Salı akşamı Türkiye saati ile 20:00'da Apple tarafından gerçekleştirilen, iPhone 12 tanıtımı olarak iddialandırılan ve Apple'ın yeni ürünlerini tanıttığı etkinliği, canlı yayında sizlere aktardık. Apple etkinliği Türkçe olarak karşınızda oldu. Peki, böylesine önemli bir etkinlikte hangi ürünler tanıtıldı?

Apple Watch SE teknik özellikleri ve Türkiye fiyatı: https://shiftdelete.net/apple-watch-se-ozellikleri-ve-fiyati

Apple Watch Series 6 teknik özellikleri ve Türkiye fiyatı: https://shiftdelete.net/apple-watch-series-6-ve-se-turkiye-fiyati-aciklandi

iPad Air 4 teknik özellikleri ve Türkiye fiyatı: https://shiftdelete.net/yeni-ipad-air-4-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati

8. nesil iPad teknik özellikleri ve Türkiye fiyatı: https://shiftdelete.net/8-nesil-ipad-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-turkiye-fiyati

Apple Fitness+ detayları için: https://shiftdelete.net/apple-fitness-plus-tanitildi-yeni-bir-fitness-asistani

Apple One detayları için: https://shiftdelete.net/apple-one-ile-apple-servisleri-birlesiyor

Canlı yayınlanan Apple etkinliğinde, Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, Apple Fitness Plus, Apple One, iPad Air 4 ve 8. nesil iPad tanıtıldı! Apple tarafından düzenlenen canlı yayını anlık olarak sizlerle paylaşarak tanıtılan ürünleri sizlere canlı yayında aktardık!

Apple etkinliğinde neler tanıtıldı?

Apple'ın her yıl özel olarak düzenlediği bu etkinlik, dünyada birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Geçmişte olduğu gibi, en yeni iPhone'ların da bu etkinlikte tanıtılması beklense bile, bu yıl pandemi sürecinden dolayı durumlar daha farklı oldu. Apple'ın bu zamana kadar her seferinde yeni iPhone serisini bu etkinlikte tanıtması, kullanıcılar tarafından yine aynı şekilde olması yönünde bir beklenti oluşturmuştu. Ancak Apple hakkında birçok doğru bilgi sızıntısı ile gündeme gelen kaynaklar, iPhone 12'nin bu etkinlikte gelmeyeğini belirtmişti. Nitekim, Apple etkinliğinde yeni iPhone modellerini tanıtmadı. Bu etkinlikte; Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, Apple Fitness Plus, Apple One, iPad Air 4 ve 8. nesil iPad tanıtıldı!

Apple Watch SE özellikleri

Uygun fiyatlı Apple Watch SE Series 3 modeline göre 2 kat hızlı olan S5 çip ile karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi bu işlemci Series 5 modelinde karşımıza çıkmıştı. Yani bu ucuz model pek de hafife alınacak türden bir akıllı saat değil. Burada Apple Watch SE model olarak Series 3’ün devamı olarak planlanmış. Yani Watch SE ile birlikte Series 3 modelinin satıştan kalkması bekleniyor.

Apple Watch Series 6 özellikleri

Apple Watch Series 6 ile birlikte akıllı saat segmentinin en iddialı modellerinden birini daha duyurdu. 40 ve 44 mm boyutlarında iki opsiyon ile tanıtılan akıllı saatler yeni çift çekirdekli S6 işlemciler ile güçlendirilmiş. Uyku takibi yapabilme, oksijen değeri ölçme gibi özellikleri ile sağlık tarafında da önemli adımların atıldığı modelde COVID-19 hastalığının tespitine hizmet eden çözümler de yer alıyor.

Yeni iPad Air 4 özellikleri

5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A14 Bionic işlemci, iki tanesi yüksek performanslı olmak üzere toplamda 6 çekirdeği bünyesinde barındırıyor. 11,8 milyar transistörden oluşan bu işlemci sayesinde son iPad Air ile kıyaslandığında yüzde 40’lık bir performans artışı söz konusu.

8. nesil iPad özellikleri

A12 yongası, Apple’ın “Neural Engine” işleme yeteneklerini ilk kez giriş seviyesi iPad’ine taşıyor. Apple, yeni modelin klavye kılıfı ve Logitech tarafından üretilenler de dahil olmak üzere mevcut kasalara uyacağını açıkladı. Yeni model, birinci nesil Apple Pencil ile çalışacak. 10.2 inç olan olan iPad ekranı, IPS teknolojisine sahip 2160 x 1620 piksel çözünürlük ve 500 nit parlaklık sunuyor.
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment